ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | BİYOBRİKETLER | MÜŞTERİ YORUMLARI | İLETİŞİM
ÜRÜN KATEGORİLERİ
Briket Şömine Odunu
Briket Mangal Kömürü
Analiz Raporu
ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı:  
Şifre:
Kayıt Ol - Şifremi Unuttum
HABERLER / DUYURULAR
KAMPANYA FİYATLARIMIZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ...
ŞOK KAMPANYA!
ŞÖMİNELERİN VAZGEÇİLMEZİ NATUFLAME BRİKET ŞÖMİNE ODUNU
ŞÖMİNE ODUNUNA DÜNYANIN PARASINI ÖDEMEYİN ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE, EN KALİTELİSİ İNANILMAZ FİYATLA
Briket Şömine Odunu
 
 
 

 

Briket odun, talaşların veya meyve kabuklarının yüksek basınç ve sıcaklıklar altında preslenerek briket haline getirilmesi ile ortaya çıkarılan ürünlerdir. Natuflame ürünlerinde kullanmakta olduğumuz talaş çeşidi gürgen odunu talaşlarıdır. Gürgen ağacı en sert ağaç tipleri arasında yer almakta olup çok dayanıklıdır ve ayrıca alev boyu en yüksek ağaç çeşitlerinden bir tanesidir.

 

Neden Natuflame;

·         % 100 çevre dostudur.  Ürünlerimiz endüstriyel veya ormansal atık durumunda olan yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan talaşlardan üretilmektedir.

·         Özel kalıp şekli ile en iyi yanma performansını sunmaktadır. Dış kısmı altıgen olup, ortası delik şekilde üretilmektedir. Bütün Dünya’ da altıgen şeklin en iyi yanma şekli olduğu kabul edilmektedir ayrıca ortasında bulunan hava kanalı sayesinde hem içeriden hem de dışarıdan yanması sağlanmaktadır.

·         Analiz sonuçları dünya standartlarının çok üzerindedir. Mükemmel kalorifik değeri, çok düşük nem, kül ve kükürt oranı ile tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. 

·         % 100 doğaldır. İçerisinde hicbir kimyasal ve/veya bağlayıcı madde ihtiva etmez, yüksek basınc ve sıcaklık altında üretilir.

·         Minimum ısıl değeri 4338 kcal / kg’ dir. (Minimum ısıl değer; numunenin kalorimetre bombasında tam yakılması sonucu açığa çıkan Üst ısı değerinden numunenin rutubeti ile numunedeki Hidrojenin yanması sonucu oluşan suyun kondensazyon ısıları toplamının çıkarılması ile hesaplanan ısının Kcal/Kg olarak ifadesidir. Diğer taraftan üst ısıl değer ise; numunenin kalorimetre bombasında tam yakılması sonucu açığa çıkan ısının Kcal/Kg olarak ifadesidir. Aradaki bu fark nedeni ile ürünün ısıl değeri belirtilirken minimum (alt) ısıl değerin belirtilmesi uygundur.) 

·         Toplam nem oranı % 5,09 olarak ölçülmüştür.

·         Kül oranı % 0,57 ‘ dir. Yanması sonrasında geriye yok denecek kadar az bir kül bırakmaktadır.

·         Kükürt oranı % 0,01 (onbinde bir) olup, doğaya saygılı çok temiz bir katı yakıt olarak tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

·         Yüksek yoğunluğu sayesinde normal odun tiplerine oranla daha uzun sureli yanma sağlamaktadır. Ayrıca yüksek yoğunluğu sayesinde normal oduna oranla çok daha az yer işgal eder. Natuflame' in yoğunluğu 1250 Kg / m3’ tur.

·         Standart 15 Kg’ lik kraft kutularda tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Şöminelerde rahatlık ve kolaylıkla tüketilebilecek şekilde istenilen standart boylarda üretilebilmektedir. Kullanılacak ortamda hiçbir şekilde kırıntı vs bırakmayacak şekilde ambalajlanmaktadır.

·         Üretim sıcaklık derecesi ortalama 350 oC ‘ dir. Herhangi bir odun tipinde olabilecek olan haşerat –böceklenme gibi istenmeyen canlıların  ürünümüz içerisinde üreme ve yaşama ihtimali yoktur.

·         Ürünlerimizde, is kıvılcım koku gibi istenmeyen durumlarla karsı karsıya kalınmaz.

Natuflame ile karşılaştırılabilmesi amacıyla ülkemizde şöminelerde yoğun olarak kullanılan odun çeşitlerinden meşe odunu örnek olarak gösterilmiştir. Meşe odununun özellikleri;

 

                                                    

Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı üzere, ortalama 12 aylık bir meşe odununda % 25 oranında nem bulunmaktadır ve ısıl değeri 3150 kcal / kg' dir. Bu şartlarda tüketilen bir ton ürünün 250 kg' si sudur. Ayrıca ısıl değeri de ürünümüze oranla çok düşüktür. 

Isınmanın yanısıra görselliğinde bir o kadar önemli olduğu şöminelerde bilinenin aksine, meşe odunu çok uygun bir ağaç tipi değildir. Şöyle ki; meşe odunu her nekadar sert ağaç tipleri arasında yer alsa da dayanıklı bir ağaç türü olarak bilinse de alev boyu en kısa odun çeşitlerinden bir tanesidir.

 
"Briket Şömine Odunu" Kategorisinden Bazı Ürünler [ Tamamı İçin Tıklayınız ]
  

  Briket Şömine Odunu
 
Ana Sayfa Hakkımızda Biyobriketler Müşteri Yorumları İletişim
2011 © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım : Düzeyweb